WSPÓŁPRACA

Michał Kościuszko - Kierowca rajdowy

Szybka jazda samochodem, to bardzo złożony proces i bez dobrze przygotowanej głowy jest praktycznie niemożliwa. W tematyce treningu psychomotorycznego odpowiedzialnego za rozwój naszego umysłu i ciała w motosporcie miałem przyjemność poznać Mikesza – Łukasza Mikę. Jego bardzo pozytywne nastawienie do życia jak i profesjonalne podejście do tematyki treningu, przemówiło do mnie i chętnie podejmuję wyzwania, które Łukasz pokazuje na spotkaniach, a także podczas eventów na torze Silesia Racing. Dzięki ćwiczeniom psychomotorycznym stosowanym przez Mikesza czuję, że zarówno mój jak i również podopiecznych, performance jazdy zdecydowanie się poprawił.

Kacper Woryna - Żużlowiec

Nie myślałem, że człowiek może być w czymś tak słaby i nieudolny, jak ja w moich początkach działań psychomotorycznych. Przecież do każdego sezonu starałem się podchodzić profesjonalnie do granic możliwości. Na początku byłem nieco sceptycznie nastawiony i

długo zastanawiałem się, czy to dobra decyzja. Po wprowadzeniu treningu psychomotorycznego szybko się przekonałem, że to bardzo dobra decyzja. W każdy aspekcie zacząłem dostrzegać rzeczy, na które nigdy nie zwracałem uwagi, a miały kolosalne znaczenie! Świadomość jaką nabrałem dzięki ćwiczeniom, uczyniła mnie lepszym, pewnym siebie zawodnikiem. 

Maciej Kot - skoczek narciarski ​

Po wprowadzeniu pierwszych ćwiczeń nastąpił szok – żonglerka, piłeczki, granitowe kule, talerze, kendama, wykreślanki i wiele innych. Na każdym treningu Łukasz stawiał przede mną kolejne wyzwania dzięki którym wciąż mogłem się rozwijać. Mało tego, dzięki opracowanemu przez Mikesza systemowi testów mogłem zobaczyć jak wygląda mój postęp. Wielu wątpiło w efekty tych ćwiczeń, ale rezultaty mówiły same za siebie. Rosnąca kontrola nad własnym ciałem, nad emocjami, umiejętności wchodzenia w stan wyjątkowej koncentracji czyli tak zwany tryb startowy. Moje wyniki po podjęciu współpracy mówiły same za siebie.

 

Dawid Godziek - freestyle BMX, MTB

Jeszcze parę lat wstecz, móc trening opierał się głównie na dużej ilości czasu spędzonego na rowerze. Sporty ekstremalne wymagają bardzo dużego zaangażowania zarówno fizycznego jak i psychicznego. Wymagające i niebezpieczne triki w powietrzu, wymagają by zarówno ciało jak i uzyska w odpowiednim momencie zadziałały tak, jak powinny. Tym bardziej jak startuje się na najwyższym światowym poziomie. Po podjęciu działań z Łukaszem Miką, który wprowadziła do mojego treningu zagadnienia psychologii sportu i psychomotoryki moje przygotowania wzbogaciły się o ćwiczenia pozornie proste, ale umiejętnie testujące moją wytrzymałość psychiczną. Nigdy nie pomyślałbym, że te ćwiczenia tak dobrze wpłyną na pracę mojej głowy podczas startów w najważniejszych imprezach sportowych.

Maksymilian Granieczny

Trenuję siatkówkę od 9 roku życia.Ten sport to moje hobby, pasja, coś co kocham. W wieku 15 lat zadebiutowałem w seniorskiej Lidze Mistrzów, a już w wieku 18 lat grając w zespole Jastrzębskiego Węgla sięgnąłem po seniorskie złoto Mistrzostw Polski oraz vice mistrzostwo seniorskiej Ligi Mistrzów. Obecnie gram w drużynie plus ligowej KGHM Cuprum Lubin, i z roku na rok pragnę stawać się coraz lepszym zawodnikiem.Aby rozwijać się, również w aspekcie psychomotorycznym nawiązałem współpracę z Jakubem Jajko.

Wraz z z nim działamy nad poprawą mojego czasu reakcji, skupienia, szybkości, spostrzegawczości, czucia mięśni głębokich, koordynacji wzrokowo-ruchowej i koncentracji.

Jerzy Kufel - biznesmen, branża IT

Łukasza poznałem na jednej z imprez motoryzacyjnych. Uczył nas, jak poprzez trening psychomotoryczny poprawić swoje wyniki w czasie na torze. Od razu pomyślałem – ,,A może by tak przenieść ten trening na pole biznesu?

Na codzień jesteśmy tak zabiegani, że często nie mamy chwili na oddech. Ba, nie mamy świadomości, co trzeba zrobić, aby złapać oddech przed kolejnymi spotkaniami. Treningi z Łukaszem mocno nam w tym pomogły, dając świadomość i podstawowe narzędzia do pracy nad sobą. Teraz wchodząc do biura, zauważycie deskę do ćwiczeń równowagi, piłeczki do żonglowania i kendame – każdy kto poczuje potrzebę może z nich skorzystać. Dzięki temu wierzę, że pracuje nam się lepiej.